STATIK PROJE ARAÇLARI - SPA


Eksenel kuvvet, kesme kuvveti ve eğilme momenti verilerine göre, kendi veri tabanında bulunan veya özel olarak tasarladığınız çelik profile göre birleşim hesabı yapar.


01
flag Yükler : Herhangi bir yapısal analiz yazılımı ile belirlediğiniz yükleri girebileceğiniz ekrandır. Tüm hesaplar bu yüklere göre yapılacaktır.
02
flag Kolon : Kendi veri tabanında bulunan veya özel olarak tasarladığınız çelik profil bilgilerini girebileceğiniz ekrandır. "+" işaretli buttona tıklayarak yeni profil tanımı yapabilirsiniz. Mukavament değerlerini program kendisi hesaplayabildiği gibi bu verileri siz de manuel olarak yazabilirsiniz.
03
flag Kiriş : Kendi veri tabanında bulunan veya özel olarak tasarladığınız çelik profil bilgilerini girebileceğiniz ekrandır. "+" işaretli buttona tıklayarak yeni profil tanımı yapabilirsiniz. Mukavament değerlerini program kendisi hesaplayabildiği gibi bu verileri siz de manuel olarak yazabilirsiniz.
04
flag Plaka : Alın plakası , rijitlik plakası, süreklilik plakası, takviye plakası özelliklernin belirlendiği ekrandır.
05
flag Bulon : Bulon özelliklerinin belirlendiği ekrandır. Bulonların malzeme özelllikleri belirlenebildiği gibi, levha üzerindeki geomerik ölçüleri belirtilerek yerleşimleri belirlenebilmektedir.
06
flag Kaynak : Alın plakası ile profil arasındaki kaynak bilgilerinin belirlenebildiği ekrandır.
07
flag Özet Rapor : Analiz sonrasında tüm hesapları bir liste halinde görebildiğiniz ekrandır. Herhangi bir uyumsuzluk ve yetersizlik olması durumunda program sizi yeşil ve kırmızı renkle işaretlenmiş satırlar ile uyarabilmektedir.
08
flag Rapor : Rapor buttonuna tıklayarak detaylı rapor oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS , DOC formatında kaydedebilirsiniz.
___________________________________________________________________________________________________________________________