STATIK PROJE ARAÇLARI - SPA


Eksenel kuvvet ve eğilme momenti verilerine göre, kendi veri tabanında bulunan veya özel olarak tasarladığınız çelik profile göre ve yine sizin belirlediğiniz betonnarme kolon bilgilerine göre kompozit kolon hesabı yapar.

01
flag Yükler : Herhangi bir yapısal analiz yazılımı ile belirlediğiniz yükleri girebileceğiniz ekrandır. Tüm hesaplar bu yüklere göre yapılacaktır. Aynı zamanda yük paylaşım metodunu da seçerek (beton, profil, profil+beton) , gömülü çelik profilin üstte devam etme durumunuda hesaplara dahil edebiliriz.
02
flag Kolon : Betonarme kolon malzeme ve geometrik bilgilerinin tanımlanabildiği ekrandır.
03
flag Donatı : Betonarme kolon içerisinde bulunan donatı bilgilerinin tanımlanabildiği ekrandır.
04
flag Çelik : Kendi veri tabanında bulunan veya özel olarak tasarladığınız çelik profil bilgilerini girebileceğiniz ekrandır. "+" işaretli buttona basarak yeni profil tanımı yapabilirsiniz. Mukavament değerlerini program kendisi hesaplayabildiği gibi bu verileri siz de manuel olarak yazabilirsiniz.
04
flag Ankraj : Ankraj özelliklerinin belirlendiği ekrandır. Hesaplarda, stud (başlıklı, çivili) ankraj kullanılabildiği gibi, U profil tipi ankraj ve levha tipi ankrajda kullanabillirsiniz.
05
flag Özet Rapor : Analiz sonrasında tüm hesapları bir liste halinde görebildiğiniz ekrandır. Herhangi bir uyumsuzluk ve yetersizlik olması durumunda program sizi yeşil ve kırmızı renkle işaretlenmiş satırlar ile uyarabilmektedir.
09
flag Rapor : Rapor buttonuna tıklayarak detaylı rapor oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS , DOC formatında kaydedebilirsiniz.
___________________________________________________________________________________________________________________________