STATIK PROJE ARAÇLARI - SPA


Sabit (kaplama, G) ve Hareketli (kar, Q) yayılı yük verilerine göre ,
• TS500, TDY 2018, Prefabrik Birliği 2018 kitapçığı istenilen parametereler ışığında prefabrik oluk hesabı yapar.
• Genel anlamda, yükler belirlendikten sonra, yatay donatı hesabı için çift donatılı kesit hesabı ile çekme ve basınç donatıları hesaplar.
• Ayrıca, TS500 ile TDY 2018 deki ilgili yönetmelik maddelerini dikkate alarak etiye hesabı yapar.
• Prefabrik Birliği 2018 kitapçığında belirtilen (Asf+An) ile (Ash) olarak ifade edilen kiriş uç donatıları hesaplarını da yapar.
• Hesapları rapor haline getirebilir ve PDF , XLS (excel), DOC (word) formatında kaydedebilirsiniz.
• Detaylı ve metrajlı çizim oluşturabilir ve DXF formatında kaydedebilirsiniz.


01
flag Yükler : Prefabrik oluk üzerinde yayılı durumda olmasını düşündüğünüz sabit (G) ve hareketli (Q) yüklerinin tanımlandığı ekrandır.
02
flag Oluk : Prefabrik oluk için malzeme kalitesi ve geometrik bilgilerinin tanımlabildiği ekrandır.
03
flag Donatı : Donatı bilgilerinin tanımlabildiği ekrandır. Adet ve çap bilgilerinin tanımlanabildiği bu ekranda, üst (basınç) donatısı, alt (çekme) donatı, etriye ve kiriş uç donatıları (As+An ve Ash) bilgileri girilebilmektedir.
04
flag Özet Rapor : Analiz sonrasında tüm hesapları bir liste halinde görebildiğiniz ekrandır. Herhangi bir uyumsuzluk ve yetersizlik olması durumunda program sizi yeşil ve kırmızı renkle işaretlenmiş satırlar ile uyarabilmektedir.
05
flag Rapor : Rapor buttonuna tıklayarak detaylı rapor oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS , DOC formatında kaydedebilirsiniz.
06
flag Metraj : Metraj buttonuna tıklayarak detaylı metraj listesini oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS (excel), DOC (word) formatında kaydedebilirsiniz.
07
flag Çizim : Çizim buttonuna tıklayarak dxf formatında poz numaralı olarak çizim oluşturabilirsiniz. Detaylı metraj listesi de çizim yanında otomatik oluşturulur.
___________________________________________________________________________________________________________________________