STATIK PROJE ARAÇLARI - SPA


Sabit (kaplama, G) ve Hareketli (kar, Q) yayılı yük verilerine göre , TS500, TDY 2018, Prefabrik Birliği 2018 kitapçığı istenilen parametereler ışığında prefabrik oluk hesabı yapar. Genel anlamda, yükler belirlendikten sonra, yatay donatı hesabı için çift donatılı kesit hesabı ile çekme ve basınç donatıları hesaplar. Ayrıca, TS500 ile TDY 2018 deki ilgili yönetmelik maddelerini dikkate alarak etiye hesabı yapar. Prefabrik Birliği 2018 kitapçığında belirtilen (Asf+An) ile (Ash) olarak ifade edilen kiriş uç donatıları hesaplarını da yapar.


01
flag Yükler : Prefabrik oluk üzerinde yayılı durumda olmasını düşündüğünüz sabit (G) ve hareketli (Q) yüklerinin tanımlandığı ekrandır.
02
flag Oluk : Prefabrik oluk için malzeme kalitesi ve geometrik bilgilerinin tanımlabildiği ekrandır.
03
flag Donatı : Donatı bilgilerinin tanımlabildiği ekrandır. Adet ve çap bilgilerinin tanımlanabildiği bu ekranda, üst (basınç) donatısı, alt (çekme) donatı, etriye ve kiriş uç donatıları (As+An ve Ash) bilgileri girilebilmektedir.
04
flag Özet Rapor : Analiz sonrasında tüm hesapları bir liste halinde görebildiğiniz ekrandır. Herhangi bir uyumsuzluk ve yetersizlik olması durumunda program sizi yeşil ve kırmızı renkle işaretlenmiş satırlar ile uyarabilmektedir.
05
flag Rapor : Rapor buttonuna tıklayarak detaylı rapor oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS , DOC formatında kaydedebilirsiniz.
___________________________________________________________________________________________________________________________