STATIK PROJE ARAÇLARI - SPA


Kolon mesnet reaksiyon değerlerine göre (N, Vx, Mx, Vy, My),
• TS500, TS9967, TDY 2018, Prefabrik Birliği 2018 kitapçığı istenilen parametereler ışığında soket temel hesabı yapar.
• X ve Y ekseneleri doğrultusunda, soket yanağı üst, orta, alt seviyelerine göre yatay donatı ile, soket köşe ve orta hizalarına göre boyuna (düşey) donatı hesabı ve çizimi yapar.
• Temel plağı analizi ve çizimini yapar.
• Hesapları rapor haline getirebilir ve PDF , XLS (excel), DOC (word) formatında kaydedebilirsiniz.
• Detaylı ve metrajlı çizim oluşturabilir ve DXF formatında kaydedebilirsiniz.


01
flag Yükler : Soket yanaklarının boyutlandırılmasında kullanılacak olan kolon mesnet rekasiyonlarının tanımlandığı ekrandır.
02
flag Soket : Soketler için malzeme kalitesi ve geometrik bilgilerinin tanımlabildiği ekrandır.
03
flag Donatı : Donatı bilgilerinin tanımlabildiği ekrandır. Adet ve çap bilgilerinin tanımlanabildiği bu ekranda, yatay doğrultuda soket yanağı üst, orta, alt seviyelerine yerleşecek donatıkar ile düşey doğrultuda soket yanağı köşe ve orta donatıları bilgileri girilebilmektedir. Ayrıca tekil temel hesabı için X ve Y doğrultusu donatı adet ve çapları da tanımlanabilmektedir.
04
flag Özet Rapor : Analiz sonrasında tüm hesapları bir liste halinde görebildiğiniz ekrandır. Herhangi bir uyumsuzluk ve yetersizlik olması durumunda program sizi yeşil ve kırmızı renkle işaretlenmiş satırlar ile uyarabilmektedir.
05
flag Rapor : Rapor buttonuna tıklayarak detaylı rapor oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS , DOC formatında kaydedebilirsiniz.
06
flag Metraj : Metraj buttonuna tıklayarak detaylı metraj listesini oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS (excel), DOC (word) formatında kaydedebilirsiniz.
07
flag Çizim : Çizim buttonuna tıklayarak dxf formatında poz numaralı olarak çizim oluşturabilirsiniz. Detaylı metraj listesi de çizim yanında otomatik oluşturulur.
___________________________________________________________________________________________________________________________