STATIK PROJE ARAÇLARI - SPA


Kesme kuvveti ve eğilme momenti verilerine göre, kendi veri tabanında bulunan veya özel olarak tasarladığınız çelik profile göre ve yine sizin belirlediğiniz trapez sac ile beton doşeme bilgilerine göre kompozit döşeme hesabı yapar.


01
flag Yükler : Herhangi bir yapısal analiz yazılımı ile belirlediğiniz yükleri girebileceğiniz ekrandır. Tüm hesaplar bu yüklere göre yapılacaktır.
02
flag Kiriş : Kendi veri tabanında bulunan veya özel olarak tasarladığınız çelik profil bilgilerini girebileceğiniz ekrandır. Kiriş açıklığını ve komşu kirişe olan mesafeseyi (aşıklar arası mesafeyi) de belirleyebilirsiniz. "+" işaretli buttona basarak yeni profil tanımı yapabilirsiniz. Mukavament değerlerini program kendisi hesaplayabildiği gibi bu verileri siz de manuel olarak yazabilirsiniz.
03
flag Döşeme : Betonarme döşeme kalınlığı, malzeme kalitesi bilgileri ile trapez saç bilgilerinin belirlendiği ekrandır. "+" işaretli buttona basarak yeni trapez sac tanımı da yapabilirsiniz.
04
flag Ankraj : Ankraj özelliklerinin belirlendiği ekrandır. Hesaplarda, stud (başlıklı, çivili) ankraj kullanılabildiği gibi, U profil tipi ankraj kullanabillirsiniz.
05
flag Özet Rapor : Analiz sonrasında tüm hesapları bir liste halinde görebildiğiniz ekrandır. Herhangi bir uyumsuzluk ve yetersizlik olması durumunda program sizi yeşil ve kırmızı renkle işaretlenmiş satırlar ile uyarabilmektedir.
09
flag Rapor : Rapor buttonuna tıklayarak detaylı rapor oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS , DOC formatında kaydedebilirsiniz.
___________________________________________________________________________________________________________________________