STATIK PROJE ARAÇLARI - SPA


Kaplama, Kar, Rüzgar yüklerine ve aşığın çatı düzlemindeki açı verilerine göre ,
• TS500, TDY 2018, Prefabrik Birliği 2018 kitapçığı, ACI 318 ve PCI 6th yönetmeliklerinde istenilen parametereler ışığında prefabrik öngermesiz aşık hesabı yapar.
• Genel anlamda, yükler belirlendikten sonra, yatay donatı hesabı için çift donatılı kesit hesabı ile çekme ve basınç donatıları hesaplar.
• TS500 ile TDY 2018 deki ilgili yönetmelik maddelerini dikkate alarak etriye hesabı yapar.
• İnceltilmiş Kiriş Uç Bölgesi Hesabı yapar. Eğilme ve çekme donatısı (As), Çatlak No:1 için inceltilmiş kiriş uç kesme donatısı hesabı (Ah), Çatlak No:2 için inceltilmiş kiriş uç kesme askı donatısı hesabı (Ash), Çatlak No:3 için gerekli donatı hesabı (Ash'), Çatlak No:4 için inceltilmiş kiriş uç etriyesi hesabı (Av)
• Hesapları rapor haline getirebilir ve PDF , XLS (excel), DOC (word) formatında kaydedebilirsiniz.
• Detaylı ve metrajlı çizim oluşturabilir ve DXF formatında kaydedebilirsiniz.


01
flag Yükler : Prefabrik aşık üzerinde yayılı durumda olmasını düşündüğünüz kaplama, kar ve rüzgar yüklerinin tanımlandığı ekrandır.
02
flag Aşık : Prefabrik aşık için malzeme kalitesi ve geometrik bilgilerinin tanımlabildiği ekrandır.
03
flag Donatı : Donatı bilgilerinin tanımlabildiği ekrandır. Adet ve çap bilgilerinin tanımlanabildiği bu ekranda, üst (basınç) donatısı, alt (çekme) donatı, etriye ve inceltilmiş kiriş uç donatıları bilgileri girilebilmektedir.
04
flag Özet Rapor : Analiz sonrasında tüm hesapları bir liste halinde görebildiğiniz ekrandır. Herhangi bir uyumsuzluk ve yetersizlik olması durumunda program sizi yeşil ve kırmızı renkle işaretlenmiş satırlar ile uyarabilmektedir.
05
flag Rapor : Rapor buttonuna tıklayarak detaylı rapor oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS , DOC formatında kaydedebilirsiniz.
06
flag Metraj : Metraj buttonuna tıklayarak detaylı metraj listesini oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS (excel), DOC (word) formatında kaydedebilirsiniz.
07
flag Çizim : Çizim buttonuna tıklayarak dxf formatında poz numaralı olarak çizim oluşturabilirsiniz. Detaylı metraj listesi de çizim yanında otomatik oluşturulur.
___________________________________________________________________________________________________________________________