STATIK PROJE ARAÇLARI - SPA


Eksenel kuvvet, kesme kuvveti ve eğilme momenti verilerine göre, kendi veri tabanında bulunan veya özel olarak tasarladığınız çelik profile göre birleşim hesabı yapar.
01
flag Yükler : Herhangi bir yapısal analiz yazılımı ile belirlediğiniz yükleri girebileceğiniz ekrandır. Tüm hesaplar bu yüklere göre yapılacaktır.
02
flag Beton : Betonarme temel boyutlarını girebileceğiniz ekrandır.
03
flag Kiriş : Kendi veri tabanında bulunan veya özel olarak tasarladığınız çelik profil bilgilerini girebileceğiniz ekrandır. "+" işaretli buttona tıklayarak yeni profil tanımı yapabilirsiniz. Mukavament değerlerini program kendisi hesaplayabildiği gibi bu verileri siz de manuel olarak yazabilirsiniz.
04
flag Plaka : Taban plakası özelliklernin belirlendiği ekrandır.
05
flag Ankraj : Ankraj özelliklerinin belirlendiği ekrandır. Normal ankraj hesabı yapılabiliği gibi kimyasal ankraj hesabıda yapabilirisiniz. "Kayma kaması kullan" seçeneğini işaretleyerek kesme kuvvetini kayma kaması ile karşılayabiir veya ankraj ile karşılaması için gerekli hesapları programa yaptırabilirsiniz.
06
flag Kaynak : Taban plakası ile profil arasındaki kaynak bilgilerinin belirlenebildiği ekrandır.
07
flag Özet Rapor : Analiz sonrasında tüm hesapları bir liste halinde görebildiğiniz ekrandır. Herhangi bir uyumsuzluk ve yetersizlik olması durumunda program sizi yeşil ve kırmızı renkle işaretlenmiş satırlar ile uyarabilmektedir.
08
flag Yükler : Excel aktardağınız yükler ile birden fazla kombinasyona göre analiz yapabildiği ekrandır. "Oran" sütununda gerilme oranlarını, "Durum" sütunun da hesabın kurtarıp kurtarmadğını görebilirsiniz. Yine istediğiniz satıra çift tıklayarak ilgili kombinasyon için detayları hesapları özet rapor sekmesine yönlenerek inceleyebilirisiniz.
09
flag Rapor : Rapor buttonuna tıklayarak detaylı rapor oluşturabilirsiniz. Oluşturlan bu raporu yazdırabilir veya PDF , XLS , DOC formatında kaydedebilirsiniz.
___________________________________________________________________________________________________________________________